مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی خبر داد:

تولید 47 میلیون تن محصول پتروشیمی در 8 ماه 1401

تولید 47 میلیون تن محصول پتروشیمی در 8 ماه 1401
(شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱) ۱۰:۵۹

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تولید 47 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی در هشت ماهه سال 1401 و افزایش 7 درصدی تولید این محصولات نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داد.

به گزارش نیپنا؛ بیژن چگنی در تشریح عملکرد تولید صنعت پتروشیمی اظهار کرد: مجتمع‌های پتروشیمی کشور در هشت ماهه امسال در مجموع با 71 درصد ظرفیت اسمی 47 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی تولید کرده‌اند.

به گفته وی، 2.5 میلیون تن آروماتیک‌ها، 5.4 میلیون تن مواد پلیمری، 5.6 میلیون تن کود و مواد وابسته، 14.1 میلیون تن مواد هیدروکربوری و 19.5 میلیون تن مواد پایه و شیمیایی از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه به تفکیک گروه محصولات از سوی صنعت پتروشیمی ایران تولید شده است.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به اینکه تولید محصولات پتروشیمی در هشت ماهه امسال 7 درصد نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته رشد داشته است، گفت: 23 میلیون تن محصول با 8 درصد افزایش در مجتمع‌های منطقه عسلویه، 13 میلیون تن محصول در مجتمع‌های منطقه ماهشهر و 11 میلیون تن محصول با 14 درصد افزایش تولید نسبت به مدت مشابه پارسال در واحدهای پتروشیمی واقع در سایر مناطق تولید شده است.

چگنی ادامه داد: 1303 هزار تن خوراک در هشت ماهه 1401 به خط لوله اتیلن غرب تزریق شده است که این مقدار در سال گذشته 1297 هزار تن بوده است.

وی، رفع گلوگاه‌های تولید، تأمین و توزیع خوراک، مدیریت انرژی و مدیریت آب به منظور توسعه پایدار تولید مجتمع‌ها، تدوین دستورالعمل‌ها، استانداردها و بهبود سیستم‌های مدیریتی، مدیریت اجرایی و نظارت و ارزیابی را از اهم وظایف مدیریت کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی عنوان کرد.

وی افزود: نظارت و ارزیابی بر وضعیت عملیاتی صنعت پتروشیمی و پیش‌بینی نیازهای آتی و رفع گلوگاه‌ها مربوط به زیرساخت و لجستیک (Utility و سرویس‌های مشترک، مخازن و خطوط لوله، بنادر، حمل و نقل)، همکاری با سازمان‌ها برای اجرای استانداردها و مقررات ملی و صنعت نفت، تسهیل تعاملات در صنعت پتروشیمی و با حاکمیت، ارزیابی فناوری‌ها برای توسعه برتر صنعت پتروشیمی، هماهنگی در برنامه‌ریزی تولید و تعمیرات اساسی مجتمع‌ها و نظارت برخدمات و قراردادهای انحصاری نیز از جمله وظایف مدیریت کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.

مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: مدیریت برنامه‌های تدوین شده، نظارت و کنترل راهبری بنادر، مخازن و خطوط لوله، ایجاد و حمایت نهادها و شبکه‌ها به منظور برنامه‌ها و سیاست‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی هم از امور اجرایی این مدیریت است.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی