شاخص 240 واحدقد کشید

شاخص 240 واحدقد کشید
(سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵) ۱۶:۵۰

دماسنج بازار سرمایه امروز رشد کرد و درنهایت نسبت به روز گذشته با 240 واحد رشد در تراز 78 هزار و 880 واحدی ایستاد.

به گزارش خبرنگار نیپنا،  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز سه‌شنبه( 4 آبان ماه)  با افزایش 240 واحدی به رقم 78 هزار و 880 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با 152 واحد افزایش عدد 15 هزار و 638 واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با 461 واحد افزایش عدد 87 هزار و 837 واحد را تجربه کرد. شاخص بازار اول اما با 114 واحد افزایش به رقم 55 هزار و 119 واحد رسید و شاخص بازار دوم با 842 واحد افزایش به رقم 172 هزار و 502 واحد دست یافت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش یک واحدی به رقم 827 واحد رسید.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت فولاد مبارکه با 59 واحد،  صنعتی اردکان با 46 واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با 31 واحد افزایش، بالاترین تأثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند ودر مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت پالایش نفت بندرعباس با 31 واحد، ایران ترانسفو با 23 واحد و پتروشیمی پردیس با 21 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
این گزارش می افزاید: در معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های نفت پارس، سیمان فارس نو، مهندسی حمل‌ونقل پتروشیمی، قند اصفهان، حق تقدم استفاده نشده خرید سهام سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، اوراق گواهی سپرده عام بانک پارسیان، سیمان لار سبزوار از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های لیزینگ ایران، ایرکاپارت صنعت، پرمیت، کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی، کارخانجات مخابراتی ایران، اوراق اجاره «صپارس»، سرمایه‌گذاری گروه بهشهر ایران، سیمان کارون، کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی، شرکت‌های کارت اعتباری ایران کیش و خدمات انفورماتیک متوقف شدند.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی