25 هزار میلیارد تومان ارزش معاملات بورس و فرابورس

25 هزار میلیارد تومان ارزش معاملات بورس و فرابورس
(دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹) ۱۴:۱۳

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 5333 واحد روبرو شد و شاخص هم‌وزن نیز با رشد 2737 واحدی همراه شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا بورس تهران امروز فراز و فرود شاخص را رقم زد و شاخص در ابتدای معاملات با رشد حدود 12 هزار واحد روبرو شد، اما بعد از آن با کاهش و سپس در یک روند نوسانی قرار گرفت و در نهایت با افت 5333 واحد روبرو شد و به رقم یک میلیون و 301 هزار و 287 واحد رسید. همچنین شاخص کل بورس با معیار هموزن با رشد 2737 واحد به رقم 469 هزار و 389 واحد رسید.

ارزش امروز بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 5 میلیون و 181 هزار میلیارد تومان رسید و معامله‌گران در بورس تهران بیش از 10.4 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.4 میلیون نوبت معامله و به ارزش 11 هزار و 160 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات امروز فرابورس هم به بیش از 14 هزار و 83 میلیارد تومان رسید؛ یعنی در مجموع امروز ارزش معاملات بورس اوراق و فرابورس به بیش از 25 هزار و 243 میلیارد تومان رسید.

امروز شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی در پایان معاملات 41 صدم درصد کاهش یافت و همچنین شاخص کل با معیار هموزن و شاخص قیمت با معیار هموزن 59 صدم درصد رشد کردند. شاخص آزاد شناور 45 صدم درصد کاهش یافت. شاخص بازار اول بورس یک درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 39 صدم درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای شستا و ایران ترانسفو بیشترین اثر تقویتی در شاخص بورس را داشته و نمادهای ملی مس، ایران خودرو، پالایشگاه اصفهان، فولاد خوزستان و پالایشگاه تهران به ترتیب بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را داشتند. نمادهای پرتراکنش امروز در بورس تهران شامل شستا، ملی مس، ایران خودرو، پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان، سایپا و بانک تجارت بودند

در فرابورس ایران هم شاخص کل 99 واحد رشد کرده و به قرم 19 هزار و 174 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 309 هزار میلیارد تومان رسید و امروز معامله‌گران بیش از 3.2 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 766 نوبت معامله و به ارزش 14 هزار و 83 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای شاخص ساز شامل صنعتی مینو، آریا ساسول، فولاد هرمزگان، صبا تأمین، ذوب‌آهن، و هلدینگ معدنی خاورمیانه بودند و نماد سنگ آهن گهر زمین بیشترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را داشته است.

نمادهای پرتراکنش امروز در فرابورس شامل چوب خزر کاسپین، سپیدار سیستم آسیا، سرمایه گذاری سپهر صادرات، پتروشیمی ارومیه، برق پیوند گستر پارس، دامپروری ملارد شیر و صنایع لاستیک یزد بودند.
امروز هم گرچه شاخص کل 5333 واحد کاهش یافت، اما شاخص هموزن با افزایش 2700 واحد روبرو شد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی