رشد 9 هزار و 66 واحدی شاخص بورس تهران

رشد 9 هزار و 66 واحدی شاخص بورس تهران
(دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۰۵

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در حالی امروز از رشد 9 هزار و66 واحدی برخوردار شد که ارزش معاملات بورس و فرابورس امروز از مرز 51 هزار و 200 میلیارد تومان گذشت و رکوردی از خود به جا گذاشت.

به گزارش خبرنگارنیپنا، بورس روز جاری رشد شاخص را رقم زد وشاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز در پایان معاملات با رشد 9 هزار و 66 واحد به رقم یک میلیون و 254 هزار و 252 واحد رسید.

شاخص کل با معیار هموزن 545 واحد افزایش یافته و به رقم 434 هزار و 836 واحد رسید و ارزش روز شرکت‌های بورسی به بیش از 5 میلیون و 15 هزار میلیارد تومان رسید و معامله‌گران در بورس تهران بیش از 7.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 719 هزار نوبت معامله و به ارزش 6 هزار و 458 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات امروز فرابورس به رقم بی‌سابقه 44 هزار و 742 میلیارد تومان رسید که با این حساب معامله‌گران امروز در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس بیش از 51 هزار و 200 میلیارد تومان داد و ستد کردند که در تاریخ بازار سرمایه ایران این رقم بی‌سابقه است.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند اما میزان افزایش آنها زیر یک درصد بوده است به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت در معیار وزنی ـ ارزشی هر کدام 0.73 درصد رشد کردند و شاخص قیمت با معیار هم وزن هر کدام 0.13 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 0.39درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 0.54درصد و شاخص بازار دوم بورس 0.97 درصد افزایش یافت.

نمادهای شاخص‌ساز امروز شامل پتروشیمی خلیج‌فارس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، چادرملو، توسعه معادن و فلزات، فولاد خوزستان، پالایش نفت اصفهان، بانک ملت بوده‌اند.

امروز نمادهای پرتراکنش در بورس شامل دارویی برکت، زرماکارون، معدنی اوپال‌کانی پارس، ایران‌خودرو، پالایش نفت اصفهان، سایپا و صنایع ملی مس ایران بوده‌اند وامروز در فرابورس ایران شاخص کل 198 واحد رشد کرده و به رقم 17 هزار و 470 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران امروز به بیش از یک میلیون و 196 هزار میلیارد تومان رسید، یعنی با احتساب ارزش بورس ارزش شرکت‌های بورسی و فرابورسی ایران به بیش از 6.1 میلیون میلیارد تومان رسیده است.

امروز معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از 2.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 446 هزار معامله و به ارزش بی‌سابقه و تاریخی 44 هزار و 742میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای پتروشیمی مارون، پتروشیمی زاگرس، آریا ساسول، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی تندگویان، بانک دی و صبا تأمین بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل بانک دی، صنایع چوب خزر کاسپین، ذغال سنگ پروده طبس و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، پلیمر آریا ساسول، و کلرپارس بوده‌اند.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی