ایوب بنوی:

ایران پلاست ابزاری موثر برای افزایش سهم ایران در تجارت جهانی

ایران پلاست ابزاری موثر برای افزایش سهم ایران در تجارت جهانی
(چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱) ۱۵:۴۶

مدیر نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست در پیامی اعلام کرد که برگزاری این نمایشگاه ابزاری موثر برای گسترش بازار محصولات پلیمری و افزایش سهم ایران در تجارت جهانی است.

به گزارش نیپنا، متن پیام ایوب بنوی، رئیس‌کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیر نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست به مناسبت برگزاری شانزدهمین دوره این نمایشگاه در زیر آمده است:

«همانگونه که مستحضرید کشور ایران با برخورداری از بزرگترین ذخایر گازی جهان، توانایی رسیدن به بالاترین ظرفیت برای تولید محصولات پتروشیمی را دارد. در این میان گسترش جغرافیایی صادرات ‌محصولات پلیمری و افزایش میزان آن که از اهداف اصلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی است، موجب اعتلای جایگاه کشورمان در تقویت واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و سربلندی کشورمان درعرصه رقابت جهانی شده است.

در حقیقت؛ تولید انواع پلیمرها از دو جنبه حائز اهمیت است: اول گسترش صنایع تکمیلی که ایجاد اشتغال، انتقال فن‌آوری و کاهش واردات این محصولات را به همراه دارد و دوم صادرات این محصولات که سهم ایران را در تجارت جهانی افزایش و جایگاه کشور را در مناسبات بین‌المللی ارتقا می‌دهد.

در سال ۱۴۰۰ سرانه مصرف پلیمرهای عمده در کشور ۴۴.۳ کیلوگرم، خاورمیانه ۴۱.۳ کیلوگرم و جهان ۴۷.۶ کیلوگرم بوده است. هم‌اکنون ۳۰ مجتمع تولید محصولات پلیمری با مجموع ظرفیت سالانه ۸.۸ میلیون تن و ۳۲ طرح پلیمری با مجموع ظرفیت سالانه ۱۱ میلیون تن وجود دارد.

در این میان نمایشگاه ایران پلاست بعنوان ابزاری موثر و سریع درجهت نیل به این اهداف محسوب می‌شود. ایران پلاست، بعنوان یکی از رویدادهای مهم در بازار محصولات پلیمری جهان، نشان‌دهنده رشد و توان داخلی صنعت پتروشیمی در بخش‌های بالادست، پایین دست و نیز در مباحث مرتبط با فن‌آوری و بازار در صنعت پتروشیمی
است.

برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست با خلق فرصت‌ها و نوآوری‌های جدید مطابق با روش‌های استاندارد روز جهان با تأکید بر نقش کلیدی صنایع پایین دست پتروشیمی و صنعت پلیمری، به دلیل بهره‌مندی از امتیازات بسیار و موقعیت‌های ناب تجاری موجود در این عرصه، مرکز ثقلی برای حضور همه سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان این عرصه به شمار می‌آید.

نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست علاوه بر توسعه کمی و کیفی صنایع تکمیلی پتروشیمی و فراهم کردن شرایط رقابت با نمایشگاه‌های بزرگ منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، بستری برای افزایش صادرات محصولات تکمیلی و نهایی پتروشیمی و پلیمری ایران به کشورهای منطقه همچون عراق، پاکستان، کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، آسیای میانه، حوزه قفقاز و حتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی از طریق برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست، صاحبان فناوری و عزیزان فعال در شرکت‌های تولیدی پایین دست را بعنوان «یار و یاور» خود مورد توجه قرار می‌دهد.

امید است؛ شانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست نیز همچون دوره‌های گذشته با موفقیت و انبوهی از تجربه‌ها ایام خود را طی کند و الگویی از همدلی و مشارکت موفق مجموعه شرکت‌های پایین دستی پتروشیمی و صنایع پلیمری برای دوره‌های آتی خود باشد.

در خاتمه از تمامی دست اندرکاران، مشارکت‌کنندگان و حاضران در «ایران پلاست» به پاس نقش بارز و مشارکت ارزشمندشان کمال تشکر و امتنان را دارم.»

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی