مرکز خودکفایی صنعت پتروشیمی راه اندازی شد

مرکز خودکفایی صنعت پتروشیمی راه اندازی شد
(شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱) ۱۲:۲۵

"مرکز خودکفایی صنعت پتروشیمی" با هدف استفاده حداکثری از کلیه ظرفیت های علمی و پژوهشی کشور در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی راه اندازی شد.

مهیار نادری مسئول امور توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و ساخت داخل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا، اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری (مدظله) مبنی بر دانش بنیان شدن صنایع بزرگ کشور، مرکز خودکفایی صنعت پتروشیمی با هدف ارتقاء بهره مندی از توان شرکت های دانش بنیان و فناور، سازندگان داخلی و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، با تجمیع فعالیت های ساخت داخل تجهیزات و لوازم یدکی مورد نیاز صنعت، AVL صنعت پتروشیمی و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان آغاز به فعالیت کرد.

وی با تاکید بر اهمیت تحقق برنامه های ساخت داخل و بار اول در صنعت پتروشیمی، افزود: اهداف و فعالیت های مهمی برای این مرکز تبیین شده است که احصاء تجهیزات و قطعات یدکی مورد نیاز صنایع پتروشیمی، شناسایی توانمندی های ساخت داخل و دانش بنیان و بهم رسانی عرضه و تقاضا در این حوزه، از جمله مهمترین این اهداف به شمار می رود.

نادری ادامه داد: شناسایی توانمندی های فناورانه دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی، ارتقای قابلیت طراحی، تولید و افزایش توان ساخت داخل و ایمن سازی فعالیت های پژوهشی نیز از دیگر محورهای فعالیت این مرکز خواهد بود.

نادری با بیان این که تدابیر لازم برای دانش بنیان کردن صنعت پتروشیمی با بهره مندی حداکثری از توان شرکت های دانش بنیان و سازندگان داخلی اتخاذ شده است، گفت: اقدام های گسترده ای دراین زمینه با هماهنگی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و همکاری هلدینگ ها و فعالان صنعت ارزش آفرین پتروشیمی در قالب کارگروه دانش بنیان کردن صنعت پتروشیمی برنامه ریزی شده که به زودی شاهد ثمرات و برکات آنها خواهیم بود.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی