مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خبر داد:

بسترهای حضور سرمایه گذاران چین در ماهشهر فراهم شد

بسترهای حضور سرمایه گذاران چین در ماهشهر فراهم شد
(پنج شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۷:۰۷

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: چین از سال گذشته تقاضای چشمگیری برای سرمایه گذاری در ایران داشت و اکنون با بررسی این پیشنهادها امیدواریم سرمایه گذاران این کشور در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی حضور فعالی داشته باشند.

پیام برزگر در گفتگو با خبرنگار نیپنا در حاشیه بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به اینکه با امضای انعقاد قرارداد با یک سرمایه گذار چینی زمینه معرفی امنیت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی، فراهم شده است، گفت: درصددیم به سایر کشورها به ویژه کشورهای همسایه نیز پیام امنیت سرمایه گذاری را منتقل کنیم.

وی با اشاره به اینکه هدف شرکت چینی برای سرمایه گذاری، بیشتر صادرات است، اظهار کرد: در سرمایه گذاری خارجی هم بحث انتقال فناوری مطرح است و هم بحث امنیت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی؛ این امر می تواند زمینه ساز جذب سرمایه خارجی بیشتر و اشتغال زایی باشد.

برزگر با اشاره به اینکه سازمان منطقه ویژه اقتصادی در راستای سیاست های شر کت ملی صنایع پتروشیمی گام برمی دارد و در جذب و افزایش سرمایه گذاری خارجی و داخلی در سال 1401، سال پررونقی را پشت یر گذاشته است، گفت: چین در سال گذشته ارتباطات بسیار و تقاضای چشمگیری برای سرمایه گذاری در ایران داشت و به دلیل برخی از محدودیت ها به ویژه در بخش تخصیص زمین نتوانستیم، این تقاضاها را اجابت کنیم؛ اکنون در حال بررسی پیشنهادها هستیم و امیدواریم بتوانیم کمک کنیم تا عزیزان بتوانند در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی سرمایه گذاری کنند.

مشکلی برای تملک زمین در ماهشهر وجود ندارد

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به اینکه به نیابت از شرکت ملی صنایع پتروشیمی پیگیر توسعه فاز 2 منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر هستیم، گفت: عمده مجوزهای لازم را از کمیسیون برنامه ریزی استان و سازمان مدیریت برنامه ریزی استان اخذ کرده‌ایم؛ هم اکنون پرونده به کمیته خدمات زیربنایی استان منتقل شده است و با رفع برخی مشکلات که از قبل وجود داشت، تفاهم نامه هایی را امضا کردیم و آماده ارائه مجوزهای لازم هستند.

برزگر با تاکید بر اینکه از نظر ما مشکلی برای تملک زمین وجود ندارد، گفت: نیاز است سیاست های استان در حوزه صنایع پتروشیمی مقداری مشخص تر و تصمیم گیری در سطح استان و وزارت نفت، با سرعت بیشتری صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه توسعه منطقه ویژه اقتصادی، کار بزرگی است، تصریح کرد: کارهای لازم باید هر چه زودتر انجام شود تا عوایدش به منطقه و مردم رسد. هم اکنون در مرحله تملک زمین هستیم و منتظر تصمیم کمیته خدمات زیربنایی و معاونت عمرانی و نهایتا استاندار محترم استان خوزستان که نظر بسیار مساعدی به صنعت پتروشیمی تا کنون داشتند، هستیم تا بتوانیم زمین را تحویل بگیریم و سایر مراحل را طی کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به مکاتبات صورت گرفته برای سرعت بخشی به اخذ تصمیمات و مجوزها، گفت: از سوی دیگر مشاوری را به کار گرفتیم تا مطالعات بیشتری صورت گیرد و کار دقیق تر، با آگاهی بسیار بیشتر و بر اساس تجربه های موجود با ترازهای بین المللی، پیش رود.


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی