معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:

150 میلیارد دلار فرصت سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران ایجاد می‌شود

150 میلیارد دلار فرصت سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران ایجاد می‌شود
(دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲) ۱۵:۰۳

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: حدود 150 میلیارد دلار فرصت سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران برای 10 سال آینده در حال فراهم شدن است.

به گزارش نیپنا؛ مرتضی شاهمیرزایی امروز (دوشنبه، 13 شهریورماه) امروز در آیین امضای تفاهم‌نامه تأمین دانش‌فنی و اجرای طرح پتروالفین فن‌آوران با کنسرسیوم چینی اظهار کرد: امضای این تفاهم‌نامه با شرکت‌های زیرمجموعه تاپیکو آغاز توسعه همکاری‌های آتی صنعت پتروشیمی ایران با شرکت‌های چینی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه حدود 150 میلیارد دلار فرصت سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران برای 10 سال آینده در حال فراهم شدن است، افزود: کشورهای همسایه و همسو می‌توانند برای سرمایه‌گذاری، توسعه فناوری‌ها و انتقال دانش‌فنی با ایران همکاری داشته باشند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به تاریخچه دیرینه همکاری‌های ایران و چین اشاره کرد و گفت: دولت و شرکت‌های چینی را بابت اینکه تحت تأثیر کشورهای یک جانبه‌گرای بین‌المللی قرار نگرفتند، تحسین می‌کنم.

شاهمیرزایی ادامه داد: شرکت‌های چینی می‌توانند در طرح‌های توسعه‌ای صنعت پتروشیمی ایران در هاب‌های ماهشهر، عسلویه، جاسک و مکران همکاری‌های مثمرثمری داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه سیاست شرکت ملی صنایع پتروشیمی بومی‌سازی تمام دانش‌های فنی، کاتالیست‌ها، تجهیزات این صنعت است، تصریح کرد: تفاهم‌نامه امروز نیز همسو با این سیاست با هدف سرعت‌بخشی به توسعه صنعت و تکمیل زنجیره ارزش انجام شده است.

براساس این گزارش، تفاهم‌نامه سه‌جانبه تأمین دانش‌فنی و اجرای طرح پتروالفین فن‌آوران امروز (دوشنبه، 13 شهریورماه) با حضور مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی میان سرپرست پتروالفین فن‌آوران و کنسرسیوم چینی امضا شد.

این تفاهم‌نامه همکاری با کنسرسیوم چینی به صورت EPC+F برای طرح پتروالفین فن‌آوران که شامل چهار واحد بزرگ متانول، الفین، پلی‌پروپیلن (PP) و پلی‌اتیلن سنگین (HDPE) است، منعقد شده است.

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی