با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام شد

رونمایی از 2 پلیمر گرید پزشکی در نمایشگاه ایران‌پلاست

رونمایی از 2 پلیمر گرید پزشکی در نمایشگاه ایران‌پلاست
(چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲) ۱۴:۲۲

پلیمرهای گرید پزشکی PVC_S70 و PVC_S67 تولیدی در پتروشیمی غدیر با حضور معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در حاشیه آخرین روز نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا، دو پلیمر PVC_S70 و PVC_S67 گرید پزشکی پتروشیمی غدیر امروز (چهارشنبه، 29 شهریورماه) در حاشیه آخرین روز نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست با حضور مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیران هلدینگ تاپیکو رونمایی شد.

مرتضی شاهمیرزایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حاشیه این آیین با بیان اینکه رویکرد دولت سیزدهم پرهیز از خام‌فروشی و تولید محصول با ارزش افزوده بیشتر است، اظهار کرد: در دو سال گذشته افزون‌بر سرمایه‌گذاری و آماده‌سازی طرح‌های جدید، تلاش شده با استفاده از ظرفیت‌های خالی مجتمع‌های پتروشیمی و دانش بومی کشور، گریدهای جدید تولید شود.

وی ادامه داد: تولید گریدهای جدید در پتروشیمی غدیر، کیمیا و جم از جمله تلاش‌های صنعت پتروشیمی برای خودکفایی در زنجیره ارزش افزوده پتروشیمی بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: در دی‌ماه سال ۱۴۰۰ قول دادیم که تا پایان دولت سیزدهم در حوزه کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی به خودکفایی ۱۰۰ درصدی برسیم، خوشبختانه پارسال موفق به صادرات ۱۵۰۰ تن از انواع کاتالیست‌ها شدیم.

بر اساس این گزارش، با دستیابی شرایط تولید از سوی کارکنان شرکت پتروشیمی غدیر، دو محصول پر اهمیت 567-PVC و PVC-S70 گرید پزشکی پس از تولید آزمایشی در مجتمع، مورد تأیید آزمایشگاه مرجع تخصصی قرار گرفت که پس از اخذ مجوزات سازمان غذا و دارو، قابل عرضه در بازار خواهند بود.

با این دستاورد ضمن تنوع‌بخشی به سبد محصولات این شرکت، قدم ارزشمندی در رفع نیاز کشور به این محصول با ارزش برداشته و نیاز کشور به واردات این گرید راهبردی به طور کامل مرتفع می‌شود.

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست که روز یکشنبه (26 شهریورماه) آغاز به کار کرده بود، پس چهار روز برگزاری امروز (چهارشنبه، 29 شهریورماه) به کار خود پایان می‌دهد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی