پروژه زیست‌محیطی پتروشیمی خراسان بهره‌برداری رسید

پروژه زیست‌محیطی پتروشیمی خراسان بهره‌برداری رسید
(شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲) ۰۹:۰۷

پروژه احداث و نصب استریپر مجتمع پتروشیمی خراسان با حضور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) افتتاح شد.

 

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی خراسان، پروژه زیست‌محیطی مجتمع پتروشیمی خراسان با حضور بابک افقهی مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری تاپیکو، علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و مقامات استان خراسان شمالی به بهره‌برداری رسید.

افقهی در این مراسم با اشاره به عملکرد مجتمع پتروشیمی خراسان، این مجتمع را حاصل سرمایه‌گذاری بیمه‌شدگان و بازنشستگان صندوق‌های مختلف بازنشستگی و تامین اجتماعی خواند و عملکرد آن در سال‌های اخیر را نقطه امیدی برای توسعه استان و اشتغال در خراسان شمالی و استان‌های همجوار دانست.

افقهی درباره پروژه احداث و نصب استریپر مجتمع با هدف جداسازی آمونیاک از پساب خروجی مجتمع و بازگردانی به خط تولید، گفت: این پروژه که امروز افتتاح شد با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال طی یک سال به انجام رسیده است و سبب می‌شود هوای پاک‌تر و محیط زیست بهتری داشته باشند.

مدیرعامل تاپیکو ابراز امیدواری کرد که پتروشیمی خراسان به عنوان یک صنعت سبز شناخته شود و افزود: طرح‌های توسعه‌ای پتروشیمی خراسان از سال جاری با قوت ادامه خواهد یافت و جذب نیروهای بومی در اولویت قرار دارد.

براساس این گزارش، تمام این پروژه اعم از طراحی و اجرا به دست مهندسان و متخصصان پتروشیمی خراسان انجام شده است.

مزایای طرح شامل عدم تخلیه آمونیاک به فضای محیط زیست شهری، روستایی، زمین‌های کشاورزی و آب‌های سطحی و بازیافت آمونیاک و اوره پساب و بازگرداندن آن به چرخه تولید در پتروشیمی است.

اجرای این پروژه از یک سو محیط زیست پیرامون مجتمع پتروشیمی را منتفع می‌کند و زمین‌های کشاورزی منطقه از این اقدام سود خواهند برد و از سوی دیگر بازچرخانی آمونیاک و اوره به سمت واحدهای تولیدی سبب انتفاع اقتصادی پروژه می‌شود.

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی