گرید جدید آریاساسول به صنایع پایین دستی پتروشیمی معرفی شد

گرید جدید آریاساسول به صنایع پایین دستی پتروشیمی معرفی شد
(سه شنبه ۱۹ دی ۱۴۰۲) ۲۱:۰۱

تولید پلی‌اتیلن سبک گرید LEC 1969 با کاربری اکستروژن کوتینگ در ایران به‌عنوان سومین کشور تولیدکننده این گرید در جهان، از خروج سالانه ۱۵ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند و سبب تولید محصولات با ارزش‌ افزوده بالاتر و سودآوری بیشتر در صنایع پایین‌دستی و کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار نیپنا، شرکت پلیمرآریاساسول صبح امروز سه شنبه (19 دی ماه) در نشستی با مدیریت صنایع پایین دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی گرید جدید 1969 با کاربری اکستروژن کوتینگ را معرفی کرد.

شرکت پلیمر آریاساسول پس از شرکت های سابک و داو کمیکال، سومین تولید کننده ابا کاربری اکستروژن کوتینگ یکی از جدیدترین گریدهای صنعت پتروشیمی در صنعت پتروشیمی است و از موارد کاربرد گرید 1969 می توان به صنایع داروئی، غذایی، بسته بندی و چندین صنعت دیگر اشاره کرد.

این گرید برای نخستین بار در 21 آذر ماه سال جاری در بورس کالای ایران عرضه شد و در صورت وجود تقاضا آمادگی برای عرضه های آتی وجود دارد.

گرید جدید 1969 شرکت پلیمر آریاساسول افزون بر تأمین نیازهای داخلی به خارج از کشور نیز صادر می شود و شرکت های مختلفی از کشورهای گوناگون تقاضای خرید این محصول را دارند.

تولید این گرید جدید در صنعت پتروشیمی، از خروج سالانه ۱۵ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند و بازارهای صادراتی این صنعت را گسترش می‌دهد و سبب تولید محصولات با ارزش‌افزوده بالاتر و سودآوری بیشتر در صنایع پایین‌دستی و کشور می‌شود.

این گرید با کمک مدیریت صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اوایل سال ۱۴۰۲ به نسل دوم و سپس نسل سوم ارتقا یافت.

بر اساس این گزارش از مهم‌ترین کاربردهای این گرید می‌توان به استفاده در بسته‌بندی‌های چندلایه تتراپک و آسپتیک (Aseptic)، پوشش داخلی لیوان‌های کاغذی، پوشش‌دهی روی کاغذ چاپ، بسته‌بندی سرنگ‌های تزریق، پاکت‌های پستی، بسته‌بندی ساشه مواد غذایی و بهداشتی، ملحفه‌های یک‌بار مصرف بیمارستانی و موارد مشابه دیگر اشاره کرد.

 

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی