افزایش تولید ۴ محصول استراتژیک پتروشیمی اروند

افزایش تولید ۴ محصول استراتژیک پتروشیمی اروند
(شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳) ۰۸:۴۵

افزایش تولید نمک به میزان بی سابقه ۱.۱۴۴.۵۷۲ تن در سال جاری منجر به استمرار تولید واحد استراتژیک و قلب تپنده پتروشیمی اروند یعنی واحد CA (کلرآلکالی) شده است.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی اروند ، این شرکت در سال ۱۴۰۲ ، در ۴ محصول پر کاربرد و استراتژیک نمک شسته شده، EPVC و SPVC و VCM به ترتیب به رشد تولید ۷.۳۱ ، ۸.۱۹، ۲۰.۴۵ و ۶.۹۷ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ دست یافته است.

این در حالی است که در دو محصول نمک شسته شده و EPVC بهترین رکورد تولید از بدو راه اندازی محقق شده و حال ادامه این روند سبب شده تکمیل زنجیره ارزش محصول ارزشمند PVC در این شرکت در بهترین وضعیت خود قرار گیرد.

در واقع این افزایش تولید علاوه بر پایداری سود ابرتولیدکننده کلر خاورمیانه، سبب تامین خوراک پایدار برای دیگر صنایع مادر و افزایش تولید و سودآوری پتروشیمی های وابسته به محصولات شرکت پتروشیمی اروند نیز شد، همچنین تولید محصول EPVC به حدی رسیده است که تمام نیاز بازار داخل را مرتفع نموده و حال اروندی ها به فکر صادرات این محصول ارزشمند هستند.

افزایش تولید نمک به میزان بی سابقه ۱.۱۴۴.۵۷۲ تن در سال جاری منجر به استمرار تولید واحد استراتژیک و قلب تپنده پتروشیمی اروند یعنی واحد CA (کلرآلکالی) گردیده و به همین علت، افزایش و استمرار تولید محصول PVC نیز میسر شده است تا زنجیره بی نقص بزرگترین تولید کننده کلر در خاورمیانه کار خود را به خوبی در سال مهار تورم و رشد تولید به انجام برساند و شاهد افزایش تولید و به تبع آن ثبات قیمت عرضه محصول PVC و حتی کاستیک باشیم که در بیش از ۱۸ شرکت پایین دست وابسته به پتروشیمی اروند کاربرد دارند و این امر سبب کنترل قیمت محصولات عرضه شده در بازار و عدم افزایش قیمت کالاهای مصرفی تولید شده از این محصول برای مردم عزیز کشورمان شده است.

پتروشیمی اروند در سال ۱۴۰۲ با شرکت در رویداد های حمایت از ساخت داخل و شرکت های دانش بنیان و انعقاد تعداد قابل توجهی قرارداد و تفاهم نامه با شرکت های داخلی و دانش بنیان و همچنین تولید چندین کاتالیست باارزش در حوزه داخلی سازی تولید محصول وی سی، زمینه احداث واحد تمام ایرانی پی وی سی ۲ ((PVC2)) را میسر ساخته تا تمام ارکان تصمیم ساز این شرکت با افتخار بگویند که ما توانایی ایرانی سازی هر قطعه یا محصولی که عزمش را داشته باشیم به همت متخصصان زبده و داخلی خود داریم.

شرکت پتروشیمی اروند در رده‌بندی بیشترین بازده فروش در بین ۱۰۰ شرکت برتر ایران توانست رتبه ۵ را کسب کند و در حوزه منابع انسانی نیز این شرکت با حضور در مدل تعالی ۳۴۰۰۰ و کسب تندیس C2، ارتقای رتبه و عملکرد مثبت خود را نشان دادو این شرکت در نظر دارد در حوزه آموزش مدیران، در سال آینده رویکردهای جدیدی داشته تا توانمند سازی حداکثری کارکنان و مدیران در سطوح مختلف دانشی و حرفه ای صورت پذیرد.

در کنار تمام این دستاوردهای فنی و تولیدی، پتروشیمی اروند در سال ۱۴۰۲ از ایفای نقش خود در حوزه مسئولیت ها و مشارکت های اجتماعی نیز غافل نشده است و با کاشت بیش از ۳۷ هزار اصله نهال حرا در خور مجیدیه بندرماهشهر و چندین پروژه زیست محیطی دیگر و همچنین احداث مدرسه استثنایی و اقدامات شاخص و پروژه هایی همچون دهکده استقامت  را در جهت اشتغالزایی محقق کرده است.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی