دبیر اجرایی نهضت احیای واحدهای اقتصادی نهاد ریاست جمهوری:

فروش اعتباری محصولات پتروشیمی باید الگوی دیگر صنایع کشور شود/ احیای بیش از 9 هزار واحد اقتصادی در دولت سیزدهم

فروش اعتباری محصولات پتروشیمی باید الگوی دیگر صنایع کشور شود/ احیای بیش از 9 هزار واحد اقتصادی در دولت سیزدهم
(دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳) ۱۲:۳۰

دبیر اجرایی نهضت احیای واحدهای اقتصادی نهاد ریاست جمهوری گفت: صنعت پتروشیمی در دولت سیزدهم قله زنی کرده است، از حدود 2 سال پیش تاکنون بالغ بر ۱۲۰ همت تأمین مالی با عرضه اعتباری شده و در برخی ماه‌ها میزان عرضه اعتباری به 10 همت رسیده که این موفقیت، افتخارآمیز است.

به گزارش نیپنا؛ کریم‌‌پور امروز (دوشنبه، ۲۱ خرداد) در نخستین همایش ملی عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی با بیان اینکه عرضه اعتباری محصولات پتروشیمی بسیاری از واحدهای پایین‌‌‌دست را احیا کرد، گفت: شهید جمهور به صورت تخصصی احیای واحدهای اقتصادی را پیگیری و دنبال می‌کرد و احیاگر واحدهای اقتصادی بود.

وی افزود: بیش از ۹ هزار واحد اقتصادی در دولت سیزدهم در کشور احیاء شد که منجر به ایجاد ۲۱۵ هزار نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه در دولت سیزدهم احیاء شده است، ادامه داد: هیچ‌ واحدی هم‌اکنون به راحتی تعطیل نمی‌شود و راهکارهای مختلفی برای احیای واحدهای اقتصادی در کشور تدوین شده است.
کریم‌پور استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی در راستای احیای واحدهای اقتصادی را افتخاری در دولت سیزدهم دانست و گفت: بیش از 1000 واحد اقتصادی توسط احیاگرهای خصوصی احیا شده‌اند که این استفاده از ظرفیت‌های بخش‌های غیردولتی در اقتصاد، هنر دولت سیزدهم بود.

وی ادامه داد: عرضه اعتباری پتروشیمی از کارهای زیرساختی است، این کار باید در صنعت فولاد، صنعت مس ، صنعت آلومینیوم و در زنجیره لوازم خانگی هم تکرار شود تا چرخ تولید در تمامی این بخش‌های مهم بچرخد؛ شرکت ملی صنایع پتروشیمی باید تجارب موفق خویش را در اختیار صنایع دیگر قرار دهد.
دبیر اجرایی نهضت احیای واحدهای اقتصادی نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: صنعت پتروشیمی در این دولت قله زنی کرده است، از حدود 2 سال پیش تاکنون بالغ بر ۱۲۰ همت تأمین مالی با عرضه اعتباری شده و در برخی ماه‌ها میزان عرضه اعتباری به 10 همت رسیده که این موفقیت، افتخارآمیز است.
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی