با دستور سرپرست ریاست جمهوری

واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی‌سینا عملیاتی شد

واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی‌سینا عملیاتی شد
(دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳) ۱۰:۱۵

واحد پارازایلین مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینا با مجموع ظرفیت سالانه ۴۳۰ هزار تن محصول پس از بازسازی و بهسازی به دستور سرپرست ریاست‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نیپنا، بازیابی واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی‌سینا با ظرفیت تولید سالانه ۴۳۰ هزار تن محصول امروز (دوشنبه، چهارم تیر) با دستور محمد مخبر و با حضور جواد اوجی، وزیر نفت، مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از طریق ویدیوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

بازسازی و بهسازی واحد پارازایلین با طرحی نو پس از حادثه آتش‌سوزی تابستان سال ۱۳۹۵ با سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیون دلار با اعتماد پتروشیمی بوعلی‌سینا به شرکت‌های ایرانی انجام شد و در اجرای پروژه تا حد امکان از نیروهای بومی استفاده شده است.

برج ۸۰۰۱ این پروژه بلندترین برج صنعت پتروشیمی با بیش از ۱۰۰ متر ارتفاع، ۱۲۰۰ تن وزن و ۸ متر قطر است برای نخستین بار با حمایت شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در کشور ساخته شده است که طراحی تازه‌ای نسبت به برج پیشین دارد.

عملیات اجرایی بازسازی و بهسازی واحد پارازایلین پتروشیمی بوعلی سینا که از مهرماه ۱۳۹۸ آغاز شده بود برای روزانه ۲۵۰ نیروی بومی استان خوزستان اشتغال ایجاد کرده بود. هم‌اکنون با بهره‌برداری از این واحد بیش از ۸۰ نفر به‌صورت مستقیم مشغول کار می‌شوند.

مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینا در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان و در منطقه ویژه بندر امام خمینی(ره) قرار دارد. این مجتمع سومین طرح آروماتیکی صنایع پتروشیمی ایران است که عملیات اجرایی آن فروردین ۱۳۸۰ آغاز و واحدهای تولیدی آن در سال ۱۳۸۳ راه‌اندازی شد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی