معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد:

شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده تشکیل قرارگاه پدافند شیمیایی است

شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده تشکیل قرارگاه پدافند شیمیایی است
(پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۴۰۳) ۱۳:۲۲

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف ایجاد یکپارچگی و همگرایی میان ارکان صنعت پتروشیمی آماده تشکیل قرارگاه پدافند شیمیایی است.

به گزارش نیپنا، مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی چهارشنبه (20 تیرماه) در نهمین همایش ملی پدافند شیمیایی با تسلیت ایام شهادت سید الشهدا و یاران با وفایش و گرامیداشت یاد و خاطره شهید رئیسی اظهار کرد: صنعت پتروشیمی به عنوان صنعتی پیشران و در حال توسعه، با شتاب در حال رشد است.

وی با بیان این که صنعت پتروشیمی همواره از سوی دشمنان مورد تحریم و تهدید قرار گرفته است گفت: توسعه این صنعت باید با در نظر گرفتن الزام ها و دستورالعمل های پدافند غیرعامل همراه باشد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان نماینده حاکمیت با نظارت دقیق و جامع اجرای قوانین و مقررات ابلاغی را از سوی طرح ها و مجتمع های پتروشیمی پایش می کند.

شاهمیرزایی افزود: تا زمانی که ما بر آرمان ها و عقیده های خود ایمان و تاکید داشته باشیم تهدید های دشمن نیز وجود خواهد داشت و برای جلوگیری از هر گونه حادثه احتمالی باید همیشه از آمادگی های لازم برخوردار باشیم.

وی با بیان این که آموزش، رعایت الزام های پدافندی و برگزاری رزمایش های تخصصی باید از سوی پتروشیمی ها مورد توجه قرار بگیرد گفت: سازمان پدافند غیرعامل اصول و الزام های صنعت را اعلام کرده است و رعایت موارد ابلاغ شده می تواند منجر به ایجاد محیطی امن برای صنعت شود.

معاون وزیر نفت ادامه داد: از سازمان پدافند غیرعامل کشور تقاضا داریم تا روند پیگیری و بررسی مجوزهای لازم برخی از طرح ها را شتاب بخشند تا عملیات اجرایی آنها زودتر آغاز شود.

شاهمیرزایی با اشاره به این که طرح های مختلفی در هاب های 5 گانه عسلویه، ماهشهر، انرژی بر پارسیان، مناطق کنگان سیراف و دیر و همچنین منطقه مکران در حال ساخت هستند گفت: طرح ها و مجتمع های این مناطق باید در زمینه پدافند شیمیایی آمادگی لازم را در تمام ابعاد داشته باشند و با ایمنی کامل و استاندارد سازی جامع فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: مدیریت بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی آماده هرگونه همکاری و تعامل با هلدینگ ها و شرکت های پتروشیمی در زمینه پدافند شیمیایی است.

شاهمیرزایی اظهار کرد: در بحث HSE مماشات و هرگونه سهل انگاری به هیچ عنوان قابل قبول نیست و واحد های HSE در طرح ها و مجتمع ها باید پیشرو بوده و حمایت شوند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که 80 مجتمع پتروشیمی در کشور با توجه به الزام های HSE در حال تولید انواع محصولات پلیمری و شیمیایی هستند گفت: مدیران شرایط اضطراری و بحران در مناطق باید با همگرایی شرکت ها بحث اموزش مدیران و کارکنان را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: امروز بزرگترین کارگاه توسعه ای کشور در صنعت پتروشیمی است و از مکران گرفته تا تبریز و ارومیه صنعت در حال توسعه است و حدود 130طرح مختلف در حال ساخت است و با هدف تکمیل زنجیره ارزش باید از تمام ظرفیت های موجود در کشور به بهترین شکل استفاده کرد و الزام توسعه پایدار و متوازن، قوی شدن و قدرتمند بودن است و باید در تمام زمینه ها، صنعت پتروشیمی ایران تقویت شود.

به گزارش نیپنا نهمین همایش ملی پدافند شیمیایی با حضور سردار جلالی فرمانده سازمان پدافند غیرعامل کشور، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان استاندارد، مدیران وزارت نفت و مدیران و کارکنان شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

لوگو-پیام پترو

سایت اطلاع رسانی روابط عمومی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی